plone.z3cform - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Add
it: Aggiungi

en: Apply changes
it: Applica le modifiche

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Item added successfully.
it: Elementi aggiunti con successo.

en: No changes made.
it: Nessuna modifica apportata.

en: Please select items to delete.
it: Seleziona gli elementi da eliminare

en: Some of your changes could not be applied.
it: Alcune delle modifiche non possono essere applicate.

en: Successfully deleted items.
it: Elementi eliminati con successo.

en: Successfully updated
it: Aggiornato con successo

en: Unable to remove one or more items.
it: Impossibile rimuovere uno o più elementi.

note: Default: "(Required)"
en: label_required
it: (Obbligatorio)

en: select
it: seleziona

note: Default: "Required"
en: title_required
it: Obbligatorio
