plone.z3cform - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Add
fr: Ajouter

en: Apply changes
fr: Appliquer les changements

en: Default
fr: Défaut

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Éditer

en: Item added successfully.
fr: Item ajouté avec succès.

en: No changes made.
fr: Aucun changement effectué.

en: Please select items to delete.
fr: Veuillez sélectionner les items à supprimer.

en: Some of your changes could not be applied.
fr: Certaines de vos modifications n'ont pas pu être appliquées.

en: Successfully deleted items.
fr: Items supprimés avec succès.

en: Successfully updated
fr: Mis à jour avec succès

en: Unable to remove one or more items.
fr: Impossible de supprimer un ou plusieurs items.

note: Default: "(Required)"
en: label_required
fr: (Requis)

en: select
fr: sélectionner

note: Default: "Required"
en: title_required
fr: Requis
