plone.app.dexterity - en to eu translation catalogue (50 entries)

en: Add Content Type
eu: Elementu-mota gehitu

en: Add New Content Type…
eu: Elementu-mota berria gehitu

en: Adds Dublin Core metadata fields (equals Basic metadata + Categorization + Effective range + Ownership)
eu: Dublin Core metadatuen eremuak gehitu (Oinarrizko metadatuak + Kategorizazioa + Argitaratze-tartea + Jabetza)

en: Adds a title and description
eu: Izenburua eta deskribapena gehitu

en: Adds creator, contributor, and rights fields
eu: Sortzaileak, parte-hartzaileak eta eskubideen eremuak

en: Adds keywords and language setting
eu: Etiketak eta hizkuntzaren eremua gehitu

en: Allow items to have next previous navigation enabled
eu: Elementuak "aurrekoa-hurrengoa" nabigazioa izatea aktibatu

en: Assign an effective and/or expiration date
eu: Argitaratze- eta iraungitze-daten eremuak gehitu

en: Automatically generate short URL name for content based on its initial title
eu: Elementuaren helbidea izenburutik sortu

en: Automatically generate short URL name for content based on its primary field file name
eu: Elementuaren helbidea fitxategi-eremuan dagoen fitxategiaren izenaren arabera sortu

en: Basic metadata
eu: Oinarrizko metadatuak

en: Behaviors
eu: Portaerak

en: Behaviors successfully updated.
eu: Portaerak ondo eguneratu dira.

en: Clone
eu: Klonatu

en: Clone Content Type
eu: Elementu-mota klonatu

en: Container
eu: Edukiontzia

en: Description
eu: Deskribapena

en: Dexterity Content Types
eu: Dexterity elementu-motak

en: Dexterity Content Types
eu: Dexterity elementu-motak

en: Dublin Core metadata
eu: Dublin Core metadatuak

en: Effective range
eu: Argitaratze-tartea

en: Enable next previous navigation for all items of this type
eu: Elementuak "aurrekoa-hurrengoa" nabigazioa izatea aktibatu

en: Exclude From navigation
eu: Nabigaziotik baztertu

en: Export Schema Models
eu: Eskema modeloak esportatu

en: Export Type Profiles
eu: Moten profilak esportatu

en: Fields
eu: Eremuak

en: Items of this type will be able to contain other items.
eu: Elementu-mota honetara beste elementu batzuk gehitu daitezke

en: Name from file name
eu: Izena fitxategiaren izenetik

en: Name from title
eu: Izena izenburutik

en: Navigation root
eu: Nabigaziorako erroa

en: Next previous navigation
eu: Aurrekoa/Hurrengoa nabigazioa

en: Next previous navigation toggle
eu: Aurrekoa/Hurrengoa nabigazioa aukera

en: No changes were made.
eu: Ez da aldaketarik egin.

en: Please select a single type to clone.
eu: Klonatzeko elementu bakarra aukeratu.

en: Please select a type to clone.
eu: Klonatzeko elementua aukeratu.

en: Please select types to export.
eu: Esportatu beharreko elementu-motak aukeratu.

en: Please use only letters, numbers, and the following characters: .-_
eu: Hizkiak, zenbakiak eta ., - edo _ karaktereak bakarrik erabili

en: Select the behaviors to enable for this content type.
eu: Elementu-mota honi aktibatuko zaizkion portaerak aukeratu.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Short Name
eu: Izen-laburra

en: The following custom content types are available for your site.
eu: Zure atarian elementu-mota hauek daude

en: Type Name
eu: Elementu-motaren izena

en: Type added successfully.
eu: Elementu-mota ondo gehitu da.

en: Type cloned successfully.
eu: Elementu-mota ondo klonatu da.

en: Used for programmatic access to the type.
eu: Elementu-mota programaziotik erabiltzeko.

note: Default: "Click the \"Add Content Type\" button to begin creating  a new custom content type."
en: help_addcontenttype_button
eu: Egin klik "Elementu-mota gehitu" botoian elementu-mota berri bat sortzen hasteko.

note: Default: "If selected, this item will not appear in the navigation tree"
en: help_exclude_from_nav
eu: Hautatu badago, elementu hau ez da nabigazio zuhaitzean agertuko

note: Default: "This enables next/previous widget on content items contained in this folder."
en: help_nextprevious
eu: Honek, karpeta honen edukientzat aurrekoak/hurrengoak estekak aktibatzen ditu.

note: Default: "Exclude from navigation"
en: label_exclude_from_nav
eu: Nabigaziotik baztertu

note: Default: "Enable next previous navigation"
en: label_nextprevious
eu: Aurreko/hurrengoetarako nabigazioa aktibatu
