plone.app.dexterity - en to ca translation catalogue (69 entries)

en: # of items
ca: # d'elements

en: Add Content Type
ca: Afegeix tipus de contingut

en: Add New Content Type…
ca: Afegeix un nou tipus…

en: Adds Dublin Core metadata fields (equals Basic metadata + Categorization + Effective range + Ownership)
ca: Afegeix els camps de metadades de Dublin Core (metadades bàsiques, categorització, dates efectives i propietari)

en: Adds a title and description
ca: Afegeix un títol i una descripció

en: Adds creator, contributor, and rights fields
ca: Afegeix els camps creador, col·laboradors i drets

en: Adds keywords and language setting
ca: Afegeix els camps d'etiquetes i d'idioma

en: Allow discussion
ca: Permetre comentaris

en: Allow discussion for this content object.
ca: Permet els comentaris per aquest tipus de contingut.

en: Allow items to be excluded from navigation
ca: Permet excloure de la navegació

en: Allow items to have next previous navigation enabled
ca: Permet habilitar la navegació següent/anterior

en: Allowed Content Types
ca: Tipus de contingut permesos

en: Assign an effective and/or expiration date
ca: Assigna la data efectiva i/o la data d'expiració

en: Automatically generate short URL name for content based on its initial title
ca: Genera automàticament el nom curt utilitzat a la URL per aquest contingut, basat en el seu títol

en: Automatically generate short URL name for content based on its primary field file name
ca: Genera automàticament el nom curt utilitzat a la URL per aquest contingut, basat en el nom del fitxer

en: Basic metadata
ca: Metadades bàsiques

en: Behaviors
ca: Comportaments

en: Behaviors successfully updated.
ca: Els comportaments s'han actualitzat

en: Clone
ca: Clona

en: Clone Content Type
ca: Clona el tipus de contingut

en: Configures various components needed for full Dexterity support.
ca: Configura els diferents components necessaris per a donar suport a Dexterity.

en: Container
ca: Contenidor

en: Description
ca: Descripció

en: Dexterity Content Types
ca: Tipus de contingut Dexterity

en: Dexterity Content Types
ca: Tipus de contingut Dexterity

en: Dublin Core metadata
ca: Metadades Dublin Core

en: Effective range
ca: Rang de dates efectiu

en: Enable next previous navigation for all items of this type
ca: Habilita la navegació següent/anterior per tots els objectes d'aquest tipus

en: Error: all model elements must be 'schema'
ca: Error: tots els elements 'model', han de ser de tipus 'schema'

en: Error: root tag must be 'model'
ca: Error: l'etiqueta arrel ha de ser 'model'

en: Exclude From navigation
ca: Exclou de la navegació

en: Export Schema Models
ca: Exporta l'esquema dels models

en: Export Type Profiles
ca: Exporta els perfils del tipus

en: Fields
ca: Camps

en: Filter Contained Types
ca: Filtra els tipus continguts

en: Items of this type will be able to contain other items.
ca: Els objectes d'aquest tipus podran contenir altres objectes.

en: Make all items of this type a navigation root
ca: Els objectes d'aquests tipus seran arrel de la navegació

en: Name from file name
ca: Nom a partir del nom de fitxer

en: Name from title
ca: Nom a partir del títol

en: Navigation root
ca: Arrel de la navegació

en: Next previous navigation
ca: Navegació següent/anterior

en: Next previous navigation toggle
ca: Canviar a navegació següent/anterior

en: No changes were made.
ca: No s'ha fet cap canvi.

en: Overview
ca: Resum

en: Please select a single type to clone.
ca: Si us plau, seleccioneu un únic tipus de contingut per fer la clonació.

en: Please select a type to clone.
ca: Si us plau, seleccioneu un tipus per fer la clonació.

en: Please select types to export.
ca: Si us plau, seleccioneu els tipus a exportar.

en: Please use only letters, numbers, and the following characters: .-_
ca: Si us plau, utilitzeu només lletres, números i els caracters: .-_

en: Saved
ca: Guardat

en: Select the behaviors to enable for this content type.
ca: Seleccioneu els comportaments per aquest tipus de contingut.

en: Settings
ca: Configuració

en: Short Name
ca: Nom curt

en: The following custom content types are available for your site.
ca: Els següents tipus de contingut personalitzats estan disponibles per al seu lloc.

en: There is already a content type named '${name}'
ca: Ja existeix un tipus de contingut anomenat '${name}'

en: Type Name
ca: Nom del tipus

en: Type added successfully.
ca: Tipus afegit satisfactòriament.

en: Type cloned successfully.
ca: Tipus clonat satisfactòriament.

en: Used for programmatic access to the type.
ca: Utilitzat per accedir progamàticament al tipus.

en: Yes
ca: Sí

en: help_addcontenttype_button
ca: Cliqueu sobre el botó "Afegeix tipus de contingut" per a crear un nou tipus de contingut personalitzat.

note: Default: "If selected, this item will not appear in the navigation tree"
en: help_exclude_from_nav
ca: Si està seleccionat, aquest objecte no apareixerà a l'arbre de navegació

note: Default: "This enables next/previous widget on content items contained in this folder."
en: help_nextprevious
ca: Habilita la navegació següent/anterior sobre el contingut de dins d'aquesta carpeta.

note: Default: "All content types"
en: label_all_content_types
ca: Tots els tipus de contingut

note: Default: "Contained items"
en: label_contained_items
ca: Tipus d'elements que pot contenir

note: Default: "Exclude from navigation"
en: label_exclude_from_nav
ca: Exclou de la navegació

note: Default: "Items of this type can act as a folder containing other items.What content types should be allowed inside?"
en: label_filter_contained_types
ca: Aquest tipus actúa de contenidor d'elements d'altres tipus de contingut. Quins tipus de contingut pot contenir?

note: Default: "Enable next previous navigation"
en: label_nextprevious
ca: Habilita la navegació següent/anterior

note: Default: "No content types"
en: label_no_content_types
ca: No hi ha cap tipus de contingut

note: Default: "Some content types:"
en: label_some_content_types
ca: Alguns tipus de contingut:
